CKC18C682MWGAC7800
Mfr.Part #
CKC18C682MWGAC7800
Description
KC-LINK 1812 6.8NF 650VDC C0G
Voltage - Rated :
650V
Capacitance :
6800 pF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Ratings :
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tape and Reel (TR)
KEMET CKC18C682MWGAC7800
KC-LINK 6800 pF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C682MWGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC18C682MWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)