CKC18C682GDGAC7800
Mfr.Part #
CKC18C682GDGAC7800
Description
KC-LINK 1812 6.8NF 1000VDC C0G
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Capacitance :
6800 pF
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET CKC18C682GDGAC7800
KC-LINK 6800 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C682GDGAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC18C682GDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)