CKC18C562GWGAC7210
Mfr.Part #
CKC18C562GWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 5.6NF 650VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
650V
Thickness (Max) :
0.055" (1.40mm)
Capacitance :
5600 pF
Tolerance :
±2%
Base Product Number :
CKC18C
KEMET CKC18C562GWGAC7210
KC-LINK 5600 pF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C562GWGAC7210 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC18C562GWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)