CKC18C562FWGAC7800
Mfr.Part #
CKC18C562FWGAC7800
Description
KC-LINK 1812 5.6NF 650VDC C0G
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.055" (1.40mm)
Capacitance :
5600 pF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
650V
KEMET CKC18C562FWGAC7800
KC-LINK 5600 pF 650V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C562FWGAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC18C562FWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)