CKC18C512KWGAC7210
Mfr.Part #
CKC18C512KWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 5.1NF 650VDC C0G
Thickness (Max) :
0.055" (1.40mm)
Capacitance :
5100 pF
Voltage - Rated :
650V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Surface Mount, MLCC
KEMET CKC18C512KWGAC7210
KC-LINK 5100 pF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C512KWGAC7210 Overview
A 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC18C512KWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)