CKC18C473GCGAC7800
Mfr.Part #
CKC18C473GCGAC7800
Description
KC-LINK 1812 47NF 500VDC C0G
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number :
CKC18C
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
0.047 µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET CKC18C473GCGAC7800
KC-LINK 0.047 μF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C473GCGAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
CKC18C473GCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)