CKC18C393GWGAC7210
Mfr.Part #
CKC18C393GWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 39NF 650VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Capacitance :
0.039 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Ratings :
Voltage - Rated :
650V
Height - Seated (Max) :
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Tolerance :
±2%
Base Product Number :
CKC18C
KC-LINK
KEMET CKC18C393GWGAC7210
KC-LINK 0.039 μF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C393GWGAC7210 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC18C393GWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)