CKC18C223MCGAC7210
Mfr.Part #
CKC18C223MCGAC7210
Description
KC-LINK 1812 22NF 500VDC C0G
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Capacitance :
0.022 μF
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Failure Rate :
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
CKC18C
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET CKC18C223MCGAC7210
KC-LINK 0.022 μF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C223MCGAC7210 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC18C223MCGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)