CKC18C153JWGAC7800
Mfr.Part #
CKC18C153JWGAC7800
Description
KC-LINK 1812 15NF 650VDC C0G
Voltage - Rated :
650V
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
0.015 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Failure Rate :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Base Product Number :
CKC18C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Active
KEMET CKC18C153JWGAC7800
KC-LINK 0.015 μF 650V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C153JWGAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC18C153JWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)