CKC18C153GCGAC7210
Mfr.Part #
CKC18C153GCGAC7210
Description
KC-LINK 1812 15NF 500VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.015 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number :
CKC18C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
KEMET CKC18C153GCGAC7210
KC-LINK 0.015 μF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C153GCGAC7210 Overview
A 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC18C153GCGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)