CH0603-500RGFT
Mfr.Part #
CH0603-500RGFT
Description
CH 0603 500U 2% F TR
Resistance :
500 Ohms
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Failure Rate :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Features :
RF, High Frequency
Product Status :
Active
Tolerance :
±2%
Composition :
Thin Film
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.75mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Supplier Device Package :
Datasheets
CH0603-500RGFT
Vishay / Sfernice CH0603-500RGFT
CH Series, Thin Film, 500 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±2%, -55°C ~ 155°C