CH0603-100RJFW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CH0603-100RJFW
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES CH 0603 THIN FILM
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.025 0.63mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
35 Weeks
Tolerance :
±5%
Feature :
RF, High Frequency
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
100Ohms
Composition :
Thin Film
Series :
CH
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Datasheets
CH0603-100RJFW
Vishay / Sfernice CH0603-100RJFW
CH Series, Thin Film, 100Ohms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C