CGJ5F4C0G2H472J085AA
Mfr.Part #
CGJ5F4C0G2H472J085AA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 500V C0G 1206
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
500V
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Height :
850μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
TDK Corporation CGJ5F4C0G2H472J085AA
CGJ 4700pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)