CGJ3E2X7R1E104K080AA
Mfr.Part #
CGJ3E2X7R1E104K080AA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
0.1μF
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
e3
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Height :
800μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
863.6μm
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
800μm
Pbfree Code :
yes
Width :
0.8mm
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
AEC-Q200
TDK Corporation CGJ3E2X7R1E104K080AA
CGJ 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)