CGJ3E2C0G1H4R7C080AA
Mfr.Part #
CGJ3E2C0G1H4R7C080AA
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G 0603
SMD/SMT
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Thickness :
787.4μm
Length :
1.6mm
TDK Corporation CGJ3E2C0G1H4R7C080AA
CGJ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)