CGJ3E2C0G1H103J080AA
Mfr.Part #
CGJ3E2C0G1H103J080AA
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G 0603
Stock
432
In Stock :
432
Case Code (Imperial) :
0603
Case Code (Metric) :
1608
Published :
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Depth :
Width :
0.8mm
Thickness :
863.6μm
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
20 Weeks
TDK Corporation CGJ3E2C0G1H103J080AA
CGJ 10000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)