CGJ2B2C0G1H020C050BA
Mfr.Part #
CGJ2B2C0G1H020C050BA
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 2PF 50V C0G 0402
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
2pF
Weight :
652.039032μg
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Pbfree Code :
Thickness :
508μm
Case Code (Imperial) :
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
C0G
Factory Lead Time :
20 Weeks
Thickness (Max) :
0.020 0.50mm
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
TDK Corporation CGJ2B2C0G1H020C050BA
CGJ 2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)