CGH31240F
Mfr.Part #
CGH31240F
Description
240W GAN HEMT 28V 2.7-3.1GHZ FET
Stock
92
In Stock :
92
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
440201
Power - Output :
250W
Frequency :
2.7GHz~3.1GHz
Gain :
12dB
Voltage - Test :
28V
Package / Case :
Voltage - Rated :
120V
Current - Test :
1A
Datasheets
CGH31240F
Wolfspeed CGH31240F
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V TO247