CFV-20638400AZFB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFV-20638400AZFB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.4000KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Published :
Packaging :
Bulk
Frequency :
38.4kHz
Series :
CFV-206
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.075Dia 1.90mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
12.5pF