CFR50SJT-52-51K
Mfr.Part #
CFR50SJT-52-51K
Description
RES 51K OHM 5% 1/2W AXIAL
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
300V
Tolerance :
±5%