CFR50SJT-52-39R
Mfr.Part #
CFR50SJT-52-39R
Description
RES 39 OHM 5% 1/2W AXIAL
Lead Diameter :
0.55 mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
39Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
300V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
CFR50SJT-52-39R
YAGEO CFR50SJT-52-39R
FIXED RESISTOR, 39Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,