CFR200JR-73-30K
Mfr.Part #
CFR200JR-73-30K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 30K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
30kOhm
Series :
CFR
Datasheets
CFR200JR-73-30K
YAGEO CFR200JR-73-30K
30kOhm, 2W, Carbon Film,