CFR100JT-52-56K
Mfr.Part #
CFR100JT-52-56K
Description
RES 56K OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
56kOhm
Series :
CFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR100JT-52-56K
YAGEO CFR100JT-52-56K
56kOhm, 1W, Carbon Film,