CFR100JT-52-47R
Mfr.Part #
CFR100JT-52-47R
Description
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
CFR100JT-52-47R
YAGEO CFR100JT-52-47R
47Ohm, Carbon Film,