CFR100JT-52-3K6
Mfr.Part #
CFR100JT-52-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
3.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR100JT-52-3K6
YAGEO CFR100JT-52-3K6
3.6kOhm, 1W, Carbon Film,