CFR100JR-73-91R
Mfr.Part #
CFR100JR-73-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
91Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Series :
CFR
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR100JR-73-91R
YAGEO CFR100JR-73-91R
91Ohm, 1W, Carbon Film,