CFR100JR-73-1K6
Mfr.Part #
CFR100JR-73-1K6
Description
RES 1.6K OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.6kOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
1W
Series :
CFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR100JR-73-1K6
YAGEO CFR100JR-73-1K6
1.6kOhm, 1W, Carbon Film,