CFR-50JT-52-470R
Mfr.Part #
CFR-50JT-52-470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Diameter :
3.3mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Published :
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
Not
Resistance :
470Ohm
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Construction :
Cylindrical
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W