CFR-50JT-52-430R
Mfr.Part #
CFR-50JT-52-430R
Description
RES 430 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
350V
Axial
Construction :
Cylindrical
Surface Mount :
No
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
430Ohm
16 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-50JT-52-430R
YAGEO CFR-50JT-52-430R
FIXED RESISTOR, 430Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,