CFR-50JT-52-10K
Mfr.Part #
CFR-50JT-52-10K
Description
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Construction :
Cylindrical
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Diameter :
0.55 mm
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
CFR
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
16 Weeks
Surface Mount :
No
Resistance :
10kOhm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Working Voltage :
350V