CFR-50JR-52-6R8
Mfr.Part #
CFR-50JR-52-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
6.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR-50JR-52-6R8
YAGEO CFR-50JR-52-6R8
6.8Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,