CFR-50JR-52-24K
Mfr.Part #
CFR-50JR-52-24K
Description
RES 24K OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24kOhm
Package / Case :
Axial
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CFR-50JR-52-24K
YAGEO CFR-50JR-52-24K
24kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,