CFR-50JB-52-820K
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-820K
Description
RES 820K OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
16 Weeks
Published :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
820kOhm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
CFR-50JB-52-820K
YAGEO CFR-50JB-52-820K
820kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,