CFR-50JB-52-680R
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/2W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Cylindrical
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
680Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
CFR
Working Voltage :
350V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C