CFR-25JT-52-5K1
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.4mm
Resistance :
5.1kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C