CFR-25JT-52-3K3
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Not
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Diameter :
2.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
3.3kOhm
Datasheets
CFR-25JT-52-3K3
YAGEO CFR-25JT-52-3K3
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,