CFR-25JT-52-22K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-22K
Description
RES 22K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Ammo Pack
Lead Diameter :
0.55 mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
CFR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Published :
Surface Mount :
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JT-52-22K
YAGEO CFR-25JT-52-22K
FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,