CFR-25JR-PN68R
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN68R
Description
RES 68 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Resistance :
68Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
CFR-25JR-PN68R
YAGEO CFR-25JR-PN68R
68Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,