CFR-25JR-PN200K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN200K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 200K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Resistance :
200kOhm
Composition :
Carbon Film
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
CFR
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR-25JR-PN200K
YAGEO CFR-25JR-PN200K
200kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,