CFR-25JR-PN1K5
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN1K5
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
1.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JR-PN1K5
YAGEO CFR-25JR-PN1K5
1.5kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,