CFR-25JR-52-3K9
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-3K9
Description
RES 3.9K OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock
50
In Stock :
50
Resistance :
3.9kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
550 µm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Published :
2011
Voltage - Rated :
250V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFR-25JR-52-3K9
YAGEO CFR-25JR-52-3K9
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,