CFR-25JB-52-470R
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
470Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.55 mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFR-25JB-52-470R
YAGEO CFR-25JB-52-470R
FIXED RESISTOR, 470Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,