CFR-25JB-52-3K6
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Axial
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.55 mm
Resistance :
3.6kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JB-52-3K6
YAGEO CFR-25JB-52-3K6
FIXED RESISTOR, 3.6kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,