CFR-12JT-52-100R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-100R
Description
RES 100 OHM 5% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Axial
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Construction :
Cylindrical
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Working Voltage :
150V
Diameter :
1.9mm
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
2
Contact Plating :
Tin
Resistance :
100Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power (Watts) :
0.167W 1/6W