CFR-12JR-52-33K
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-33K
Description
RES 33K OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Lead Diameter :
0.45 mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
167mW
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Cylindrical
Rated Power Dissipation (P) :
0.1666W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Composition :
Carbon Film
Working Voltage :
150V