CFR-12JB-52-43R
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-43R
Description
RES 43 OHM 5% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Max Power Dissipation :
167mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
43Ohm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Working Voltage :
150V
Published :
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Surface Mount :
No
Datasheets
CFR-12JB-52-43R
YAGEO CFR-12JB-52-43R
FIXED RESISTOR, 43Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,