CFR-12JB-52-27K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-27K
Description
RES 27K OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Max Power Dissipation :
167mW
Resistance :
27kOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
2
Datasheets
CFR-12JB-52-27K
YAGEO CFR-12JB-52-27K
FIXED RESISTOR, 27kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,