CFR-12JB-52-24R
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-24R
Description
RES 24 OHM 5% 1/6W AXIAL
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
24Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
167mW
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12JB-52-24R
YAGEO CFR-12JB-52-24R
FIXED RESISTOR, 24Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,