CFR-12JB-52-220K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-220K
Description
RES 220K OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.45 mm
Published :
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
220kOhm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JB-52-220K
YAGEO CFR-12JB-52-220K
FIXED RESISTOR, 220kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,