CFR-12JB-52-15K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-15K
Description
RES 15K OHM 5% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15kOhm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Working Voltage :
150V
Lead Diameter :
0.45 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JB-52-15K
YAGEO CFR-12JB-52-15K
FIXED RESISTOR, 15kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,